PAŁAC NA WODZIE FALKOWSKI

„Pałac na wodzie” Falkowski zlokalizowany jest w Augustowie nad brzegiem rzeki Netta, w niedalekiej odległości od jeziora Necko. W trzykondygnacyjnym budynku Sanatorium, użytkowanym od grudnia 2011r., znajduje się winda, pokoje z miejscami noclegowymi o podwyższonym standardzie, a także własna baza leczniczo-rehabilitacyjna i gastronomiczna. Przed budynkiem znajduje się parking i utwardzone dojścia. Sąsiedztwo obiektu z rzeką zapewnia Gościom wspaniałe widoki oraz możliwość miłego spędzenia czasu na spacerach lub wycieczkach rowerowych po bulwarach nadrzecznych, których przedłużeniem są leśne tereny rekreacyjne i plaża miejska (j. Necko).

Do dyspozycji naszych Gości mamy:

– pokoje z pełnym wyposażeniem i węzłem sanitarnym
– klimatyzowane apartamenty
– restaurację, kawiarnię
– strefę SPA & Wellness
– oddział rehabilitacji dziennej
– gabinet stomatologiczny
– gabinet masażu

Organizujemy także konferencje, wesela, imprezy okolicznościowe!

SANATORIUM

Sanatorium „Pałac na wodzie” Falkowski to nowoczesne sanatorium zlokalizowane w województwie podlaskim, w Augustowie nad brzegiem rzeki Netta, w pobliżu jeziora Necko.

RESTAURACJA

Restauracja Na terenie „Pałacu na Wodzie” znajduje się obszerna Restauracja, mogąca pomieścić nawet 300 osób. Z jej okien rozciąga się niezwykły widok na rzekę i przepływające statki.

CENTRUM MEDYCZNE

Oferujemy Państwu także korzystanie z części medycznej sanatorium. Świadczymy szerokie usługi z rehabilitacji dla dorosłych i dzieci oraz stomatologii, na które otrzymał kontrakt z NFZ.

Część hotelowa: 534 297 210

Centrum medyczne: 534 095 963

e-mail: falkowscy_eb@poczta.onet.pl

1

          

ŻYCIORYS BOGUSŁAW FALKOWSKI

WŁAŚCICIEL ,,PAŁACU NA WODZIE”

      

Mgr inż. mech. Falkowski Bogusław jest przedsiębiorcą, managerem, właścicielem 8 Zakładów Opieki Zdrowotnej na Podlasiu, a także właścicielem Sanatorium Augustów „Pałac na Wodzie” Falkowski, organizatorem turystyki, działaczem społecznym, patriotą, pedagogiem. Urodził się dnia 29.04.1954 w Dąbrowie Białostockiej.

Jego ojciec – Czesław Falkowski (1910 -2005) przed II wojną światową był właścicielem piekarni, następnie żołnierzem września 39 podporucznikiem w 42 Pułku Piechoty im. Henryka Dąbrowskiego, który wsławił się w walce z bolszewikami, po wojnie po nacjonalizacji piekarni został właścicielem sklepu spożywczego; matka – Janina z d. Tarasiewicz (1927 -1999). Małżonka Bogusława Falkowskiego – Ewa z d. Mazurek – lekarz stomatolog, współwłaściciel Sanatorium Augustów „Pałac na wodzie” Falkowski. Córka Karolina(ur.1983) jest lekarzem stomatologiem i lekarzem medycyny estetycznej; syn Mateusz (ur.1987) – dr n. med., stomatolog ortodonta; wnuki: Oliwier i Wiktoria. Dziadek Franciszek Falkowski – w okresie międzywojennym właścicielem masarni w Dąbrowie Białostockiej; babcia Rozalia Toczyłowska z Toczyłowa – pochodzenie szlacheckie; dziadek Nikodem Tarasiewicz – znany i ceniony wówczas lekarz weterynarii w okolicach Dąbrowy Białostockiej, za Cara jako weterynarz służył w dalekiej Mandżurii; babcia Maria z d. Szmigielska.

Bogusław Falkowski w latach 1969 – 1973 ukończył LO im. gen. Nikodema Sulika w Dąbrowie Białostockiej; 1973 – 1975 Studium Eksploatacji i Naprawy Pojazdów Samochodowych w Białymstoku; 1975 – 1981 Politechnika Białostocka w Instytucie Mechaniki. Pracę zawodową rozpoczął w Państwowym Ośrodku Maszynowym w Dąbrowie Białostockiej, technolog 1981; w 1982 w stanie wojennym powołany do wojska, gdzie jako podchorąży dowódca plutonu ochrony Państwowej Dyspozycji Mocy z centrum Warszawy; 1983 – Spółdzielnia Usług Rolniczych w Lipsku, kierownik utrzymania ruchu produkcji i główny mechanik, 1984 – główny technolog; 1984 – 2002 Zespół Szkół Rolniczych w Różanymstoku, pedagog wychowawca.

            W 1994 roku zakłada pierwszy Zakład Opieki Zdrowotnej Przychodnia Stomatologiczno-Lekarska E&B Falkowscy s.c., następnie założyciel sieci ZOZ-ów na terenie Dąbrowy Białostockiej, Sidry, Sokółki, Białegostoku, Augustowa; w 2006 zaczyna działalność turystyczną Falko-Tour Bogusław Falkowski; od 2009 – budowniczy, właściciel i dyrektor Sanatorium Augustów „Pałac na Wodzie” Falkowski.  Jest to nowoczesne Sanatorium wybudowane w latach 2009 – 2011 z wysokospecjalistyczną bazą zabiegową nad rzeką Netta, niedaleko jeziora Necko.

Zaangażowany w liczne wydarzenia kulturalne, regionalne, religijne, m.in.: organizator Festiwalu Pieśni Maryjnej w Sanatorium Augustów „Pałac na Wodzie” 2015 – 2016; konferencji naukowej „Regionalny rozwój turystyki”,  badania naukowe „Turystyka w miejscowościach uzdrowiskowych” w Augustowie 2016. Aktywny społecznie, inicjator powołania komitetu społecznego budowy w Dąbrowie Białostockiej pomnika ku czci gen. Nikodema Sulika, dowódcy 5. Kresowej Dywizji Piechoty na Monte Cassino w 50 rocznicę wybuchu II wojny światowej 1989. W 2005 inicjator pomysłu wysłania bożonarodzeniowej choinki z diecezji białostockiej i ełckiej do Watykanu – „Ojciec Święty był wdzięczny Panu Dyrektorowi za gotowość ofiarowania choinki na plac Św. Piotra” – Abp Stanisław Dziwisz, Rzym; inicjator i organizator zjazdów kombatantów II wojny światowej i AK; organizator turnusów rehabilitacyjnych dla działaczy opozycyjnych i osób represjonowanych w czasach PRL-u; na jego zaproszenie 17.11.1989 z ostatnim Prezydentem II RP na uchodźstwie Ryszardem Kaczorowskim w 70-lecie odzyskania niepodległości posadzono „Dąb Wolności” przy ołtarzu polowym w Sanktuarium w Różanymstoku. Jako Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Sanktuarium przyczynił się do odzyskania Kaplicy, zburzenia dzielącego muru i odzyskania całego kompleksu klasztornego salezjanom. Założył AWS w Dąbrowie Białostockiej; założył NSZZ Solidarność Oświatową w ZSR w Rożanymstoku. Był w Zarządzie Wojewódzkim Porozumienia Centrum w Białymstoku i kandydatek do Sejmu w 1991.

Odznaczony Orderem Krzyżem Za Zasługi Dla Niepodległości, Kawaler Rycerskiego Orderu Świętego Jana Kantego; Kawaler Rycerskiego Orderu Świętego Brunona z Kwerfurtu; Kawaler Rycerskiego Orderu Świętego Kazimierza Królewicza; Krzyż Oficerski św. Jana Nepomucena; Order Polskiego Krzyża Czarnego; Złoty, Srebrny i Brązowy Medal za zasługi dla pożarnictwa Związku Ochotniczych Straży Pożarnych.

Należy do licznych stowarzyszeń, związków. Nadzwyczajny Członek Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej; Ambasador Honorowy Kongresu Polonii Kanadyjskiej – Okręg Quebec przyczynił się do uratowania obiektu i powstania Konsulatu Generalnego w Montrealu; Ambasador Honorowy Światowego Kongresu Polaków; Prezes Hetman Augustowskie Bractwo Kurkowe im. I Pułku Ułanów Krechowieckich im płk. Bolesława Mościckiego; w 1995 założyciel i prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Sanktuarium w Różanymstoku; od 2019 członek Zarządu Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Augustowskiej .

W czasie studiów m.in. współzałożyciel Chóru Politechniki Białostockiej, kierownik oddziału redakcji ogólnopolskiego pisma „Politechnik”, współorganizator turniejów tanecznych o Puchar Rektora Politechniki Białostockiej. W czasie pracy pedagogicznej w Zespole Szkół Rolniczych w Różanymstoku m.in. współorganizator Wojewódzkich Przeglądów Twórczości Artystycznej Szkół Rolniczych, założyciel Zespołu Pieśni i Tańca, prowadził Młodzieżową Drużynę Pożarniczą, osiągając najlepsze wyniki w województwie i kraju, zorganizował Muzeum Pożarnictwa.

Sukcesy: budowa Sanatorium „Pałacu na Wodzie”, które zostało nagrodzone w konkursie prestiżową statuetką „Euro Certyfikat 2011” w kategorii Budowla Roku otrzymana na wielkiej gali w Zamku Królewskim; Złoty Absolwent Politechniki Białostockiej 2018; wyjazd do USA z Politechniki Białostockiej w 1981.

Znajomość języków obcych: rosyjski, angielski.

Oprócz pracy zawodowej posiada pasje m.in. fotografia – publikacje prasowe, wystawy fotograficzne, uzyskał dyplom czeladnika fotografii; muzykowanie rodzinne i orkiestry; mandolina, akordeon, fortepian i saksofon. Wyjątkowe chwile w życiu Bogusława Falkowskiego to niewątpliwie założenie rodziny w 1982 roku; narodziny dzieci i wnuków; rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej w 1994 roku; otwarcie Sanatorium „Pałac na wodzie” w Augustowie w 2009 roku.

Tajemnicę sukcesu odnalazł w słowach: „Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach to klęska” – Józef Piłsudski oraz „Zło dobrem zwyciężaj” bł. ks. Jerzy Popiełuszko.

www.sanatorium-augustow-palac.pl

www.palacnawodzieaugustow.pl  

www.facebook.com/falkowscy.eb